ویزای کانادا

بسیاری از کسانی که برای اخذ ویزاهای خارجی تلاش کرده‌اند، به خوبی می‌دانند که در حال حاضر ویزای کانادا یکی از پرمشقت‌ترین ویزاها در میان آن‌هاست. جنگ‌ها و قحطی‌ها و مهاجرت‌های اجباری در قرن بیست و یک، سبب هجوم سیل مهاجران خارجی به اروپا و آمریکا شد و همین موضوع موجب پیش‌بینی مسیر سفت و سخت‌تری برای متقاضیان ویزا توسط کشورهای این دو قاره شده است. اما نکته‌ای که در این میان مشکلات فراوانی را آفرید، تعمیم این سخت‌گیری‌ها به سایر ویزاهای موقت همانند ویزاهای تحصیلی، درمانی، توریستی، کاری و… است. ویزاهایی که پیش‌ترها بسیاری از ایرانیان از آن‌ها بهرمند شده بودند و نهایت مدت زمانی که برای آن‌ها پیش‌بینی می‌شد، ۵ سال بود.

اسکای ویزا در این بخش به ویزاهای توریستی کانادا خواهد پرداخت؛ دلیل این انتخاب هم، شرایط دشوار ویزاهای مهاجرتی‌ست که در مورد هر شخص متفاوت هستند و برای کسب اطلاع در مورد آن‌ها، بهتر است که شرایط خود را با کارشناسان ویزا در میان بگذارید. همچنین می‌توانید از بخش تماس با ما، با مشاوران اسکای ویزا در ارتباط باشید.

ویزای موقت کانادا

ویزاهای موقت کانادا در چندین دسته‌بندی صادر می‌شوند که به نوعی تمام انگیزه‌ها از سفر به کانادا را پوشش می‌دهند. با این حال موضوعی که در مورد ویزاهای کانادا بیش از سایر موضوعات اهمیت دارد، مدت زمان ویزای درخواستی‌ست. دولت کانادا ویزاهای موقت را در سه دسته‌بندی اساسی، به شرح زیر ارائه می‌کند:

 1. Simple Entry ؛ اخذ این ویزا به معنی ۱ بار ورود به کشور کانادا است و حتی اگر سفر شخص زودتر از تاریخ اتمام ویزا به پایان برسد، برای ورود دوباره به کانادا، ملزم به اخذ ویزا جدید است. ویزای Simple برای سفرهای گردشگری، درمانی و یا سفرهایی که به منظور شرکت در همایش‌ها و یا دوره‌های تحصیلی کوتاه مدت انجام می‌شوند، مناسب است. سقف زمانی این ویزا ۶ ماه است و حتی ممکن است بسته به تشخیص سفارت کانادا، در مورد برخی از سفرها به ۴ یا ۲ ماه نیز کاهش یابد. ویزای Simple کانادا، به نوعی آسان‌ترین ویزا برای متقاضیان سفر به کانادا محسوب می‌شود و معمولاً گردشگران از این ویزا استفاده می‌کنند.
 2. Multiple Entry ؛ این ویزا دقیقاً همانند ویزای Simple است، با این تفاوت که شخص می‌تواند در طول دوره ۶ ماهه ویزا، چندین بار به کانادا سفر کرده و این کشور را ترک کند.
 3. Super Visa ؛ ویزای ۵ ساله که بهترین ویزای کانادا محسوب می‌شود. با اخذ این ویزا شخص می‌تواند در طول دوره ۵ ساله چند بار از کانادا خارج شود و دوباره به این کشور سفر کند. البته یکی از شرایط این ویزا، الزام به ترک کانادا پس از ۲ سال است؛ به عبارت دیگر شخصی که Super Visa دارد، ملزم است که هر ۲ سال یکبار، برای مدت کوتاهی از کانادا خارج شود و دوباره به این کشور بازگردد. این ویزا مناسب والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ مهاجران کاناداست.

مدارک مورد نیاز ویزای کانادا

تکمیل مدارک، مهم‌ترین بخش در مسیر اخذ ویزای کاناداست، حتی بسیار مهم‌تر از اخذ وقت سفارت کانادا! اهمیت تکمیل صحیح و هوشمندانه مدارک، به این خاطر است که دولت کانادا تنها با بررسی مدارک اقدام به صدور ویزا می‌کند و علاقه‌ای به مصاحبه حضوری با متقاضیان ویزا ندارد. مدارک اصلی که برای تمام متقاضیان یکسان هستند، به شرح زیر می‌باشد:

 • برگه چاپ شده و فایل اسکن شده تمام صفحات پاسپورت جدید و پاسپورت‌های قدیمی (تنها صفحاتی که مهر ویزا دارند.)
 • برگه چاپ شده و فایل اسکن شده تمام صفحات شناسنامه و همچنین فایل ترجمه شده توسط دارالترجمه رسمی
 • عکس رنگی تمام رخ با پس‌زمینه سفید و سایز ۳٫۵*۴٫۵ (کاملاً واضح و با کیفیت بالا)
 • برگه و فایل Application Form که فرم اصلی درخواست ویزای کاناداست.
 • برگه و فایل فرمی موسوم به Family Information
 • اصل سندهای ملکی که به نام متقاضی‌اند، همراه با ترجمه آن‌ها توسط دارالترجمه رسمی
 • اصل و فایل دعوتنامه و یا برگه رزرو هتل که به آن واچر نیز می‌گویند. (در صورتی که متقاضی از یکی از شهروندان کانادا دعوتنامه نداشته باشد، ارائه واچر هتل الزامی است.)
 • مدارک شغلی اعم از سه فیش حقوقی آخر، جواز کسب، حکم بازنشستگی، پروانه نظام مهندسی، پروانه بهره‌وری، پروانه طبابت، نامه اشتغال به کار و فیش‌های حقوقی، حکم کارگزینی و… و برگه و فایل ترجمه‌شده توسط دارالترجمه رسمی
 • برگه و فایل ترجمه شده Bank Statement که مربوط به کارکردها و حساب‌های بانکی متقاضی‌ست و باید توسط اداره امور بین‌الملل بانک مربوطه تأیید شود.
 • اصل و ترجمه برگه رضایت‌نامه والدین، برای متقاضیانی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند.