وقت سفارت انگلیس در دبی

شاید برای شما هم عجیب باشد که با وجود دفتر VFS global در تهران، چرا عده‌ای هنوز رنج سفر به شهرهایی نظیر دبی را برای اخذ وقت سفارت انگلیس به جان می‌خرند؟ پاسخ ساده است: وقت سفارت انگلیس در دبی بسیار سریعتر از تهران قابل دستیابی است!

ممکن است که اخذ وقت فوری سفارت انگلیس در تهران تا ۳ هفته به طول بینجامد و این در حالی‌ست که دفتر VFS دبی، در کمتر از ۱۰ روز به متقاضیان ویزای انگلیس وقت انگشت‌نگاری می‌دهد؛ نباید فراموش کرد که گرفتن وقت عادی در تهران، ممکن است ۲ ماه طول بکشد.

درست است که سفر به دبی هزینه‌هایی را به شما تحمیل خواهد کرد، اما اگر علاقمند به طی کردن سریع‌تر مراحل اخذ ویزای انگلیس هستید، وقت سفارت انگلیس در دبی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. همچنین نگرانی زیادی در مورد مهرکردن پاسپورت وجود نخواهد داشت و سرویس پیکاپ ویزای انگلیس به راحتی و در کمترین زمان ممکن، پاسپورت مهرشده را به شما باز می‌گرداند.

اخذ وقت سفارت انگلیس در دبی تنها یک مشکل دارد که ممکن است هزینه‌ای اضافی را به شما تحمیل کند؛

عدم امکان صدور برگه عبور در کشور امارات

پس از گرفتن وقت سفارت، هنگامی که مدارک و پاسپورت خود را برای بررسی به دفاتر VFS و یا سفارت‌خانه‌های انگلیس می‌سپارید، تقریباً ۲۰ روز طول می‌کشد تا جواب ویزا به دست‌تان برسد. متأسفانه در کشور امارات، امکان صدور برگه عبور وجود ندارد؛ یعنی دفتر VFS در این ۲۰ روز پاسپورت‌تان را به شما بازنمی‌گرداند و مجبورید که تمام این مدت را در دبی منتظر بمانید. این تنها مشکلی‌ست که سر راه وقت‌های فوری سبز می‌شود و به همین خاطر بسیاری از متقاضیان ویزا علاقمند به گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران هستند. اما نیازی به نگرانی نیست؛ راه‌حل‌هایی برای این مشکل اندیشیده شده است.

راهکارهایی برای خروج سریع از دبی، پس از انگشت‌نگاری وقت سفارت انگلیس

دفتر VFS برای حل این مشکل چند گزینه را پیش روی متقاضیان ویزا می‌گذارد که هر کدام نیازمند پرداخت هزینه‌هایی هستند؛

  1. سرویس Priority : خرید این سرویس به معنی صدور نتیجه ویزا در ۵ روز کاری است؛ یعنی به جای اینکه ۲۰ روز در امارات معطل شوید، می‌توانید ۵ روز به گشت و گذار در دبی بپردازید و با پاسپورت مهرشده به ایران بازگردید. هزینه این سرویس ۱۹۱ دلار است.
  2. سرویس Super Periority : خرید این سرویس به معنی صدور نتیجه ویزا طی ۲۴ ساعت آینده است. یعنی با خرید این سرویس می‌توانید در یک روز کاری ویزای انگلیس بگیرید. دقت کنید که وقت سفارت انگلیس در دبی هم فوری بوده است و در صورت خرید این سرویس، می‌توانید دست کم یک هفته پس از اولین اقدام برای اخذ ویزا و وقت سفارت انگلیس، کار را به اتمام برسانید. این در حالی‌ست که طی کردن همین مراحل در ایران، ممکن است دو ماه طول بکشد.
    هزینه سرویس Super Periority مبلغ ۶۰۰ پوند انگلیس است، اما بسیاری از کسانی که نیازمند ویزای فوری انگلیس هستند، این هزینه را پرداخت می‌کنند.
  3. سرویس Passport Pass Back : با خرید این سرویس می‌توانید پاسپورت خود را در همان روز انگشت نگاری از دفتر VFS دبی تحویل بگیرید و به ایران بازگردید. اما توجه کنید که نتیجه ویزای شما ۲۰ روز بعد اعلام خواهد شد و باید دوباره برای مهرکردن پاسپورت به دبی بروید و یا از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید. هزینه این سرویس هم ۶۴ دلار است و یکی از سرویس‌های پرطرفدار در میان ایرانیان محسوب می‌شود.