وقت سفارت انگلیس در استانبول

می‌دانیم که پس از تعطیلی سفارت انگلیس در تهران، ایرانیان مجبور به سفر به کشورهای دیگر برای گرفتن وقت سفارت شدند؛ اما همچنین می‌دانیم که در حال حاضر دفتر VFS global در تهران مشغول فعالیت در باب ویزاست و به نظر می‌رسد که دیگر اقداماتی نظیر گرفتن وقت سفارت انگلیس در استانبول، توجیهی ندارد. اما هنوز بسیاری از کارشناسان امر ویزا، گرفتن وقت سفارت در کشورهای همسایه ایران را توصیه می‌کنند.

دلیل این توصیه این است که گرفتن وقت سفارت از این کشورها، به دلیل وجود تقاضای کمتر، به متقاضیان ویزای انگلیس کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری به ویزای مورد علاقه‌شان برسند. مثلاً وقت سفارت انگلیس در شهرهایی نظیر دبی و آنکارا و استانبول، برای یک هفته بعد صادر می‌شود و این در حالی‌ست که گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن است ۳ هفته تا ۱ ماه به طول بینجامد.

مزیت استانبول در مقایسه با شهرهای دیگر برای گرفتن وقت سفارت انگلیس

در خصوص مزیت شهرهای مختلف برای گرفتن وقت سفارت، می‌توان در ابتدای امر شرایط آب و هوا را لحاظ کرد. مثلاً اگر علاقمند به طی کردن مراحل اخذ ویزا در تابستان هستید، بهتر است که وقت سفارت انگلیس در استانبول و یا آنکارا را انتخاب کنید؛ چرا که در این زمان از سال آب و هوای امارات به شدت گرم و مرطوب می‌شود و ممکن است سفر سختی را به دبی و یا ابوظبی تجربه کنید! البته گرفتن وقت سفارت انگیس در دبی مزیت‌های خاصی دارد که عده‌ای حاضرند رنج این سفرها را به جان بخرند؛ نمونه‌اش خدماتی‌ست که در مورد مدت زمان صدور جواب ویزا وجود دارد و امکان خرید سرویس‌هایی در دبی و ابوظبی وجود دارد که بسیار کاربردی‌اند.