وقت سفارت انگلیس در آنکارا

متقاضیان ویزای انگلیس در بدو امر به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ کسانی که زمان کافی برای اخذ ویزا دارند و می‌توانند از وقت سفارت انگلیس در تهران استفاده کنند و مراحل اخذ ویزا را در ایران طی کنند، و کسانی که می‌خواهند جواب ویزای‌شان را در زمان کمتری دریافت کنند و ناگزیر به گرفتن وقت سفارت انگلیس در کشورهای ترکیه و امارات می‌شوند. وقت سفارت انگلیس در آنکارا هم از این جهت حائز اهمیت است که ۱ هفته‌ای به دست می‌آید و به مانند دبی و ابوظبی، خدماتی برای دستیابی سریعتر به ویزای انگلیس در آنکارا وجود دارد.

نماینده سفارت انگلیس در آنکارا

تمامی خدمات ویزا و وقت سفارت انگلیس در آنکارا، زیر نظر شرکت World Bridge انجام می‌شود؛ این شرکت هم همانند شرکت VFS global که در ایران و امارات مشغول فعالیت در باب ویزاها و وقت سفارت انگلیس است، در ترکیه فعالیت می‌کند. اگر متقاضی ویزای انگلیس هستید، احتمالاً می‌دانید که سفارت انگلیس پس از دادن وقت، تنها به بررسی مدارک متقاضی اکتفا می‌کند و مصاحبه‌ای با اشخاص انجام نمی‌دهد. اما انگشت‌نگاری هم یکی از مراحل مهمی‌ست که متقاضیان ویزا باید آن را طی کنند. معمولاً سفارت انگلیس، انجام انگشت نگاری را به شرکت‌های وابسته واگذار می‌کند تا از شلوغی‌های بیش از اندازه سفارت‌های خود جلوگیری کند. البته قیمت‌گذاری این نماینده‌ها برای انجام خدمات وقت سفارت و ویزا تقریباً یکسان است و نگرانی خاصی در مورد اختلاف قیمت در شهرهای مختلف وجود ندارد.

مزیت اصلی آنکارا به نسبت شهرهای دیگر برای اخذ وقت سفارت انگلیس

سفر به آنکارا هزینه کمتری در مقایسه با سایر شهرهایی دارد که سفارت‌خانه‌های انگلیس در آن‌ها وجود دارد. چرا که تورهای آنکارا نسبت به شهرهایی توریستی نظیر استانبول و دبی ارزان‌تر است. البته این به آن معنا نیست که آنکارا برای گردشگران جذاب نیست! بلکه به این خاطر است که آنکارا مدت کمی‌ست که به جمع شهرهای توریستی ترکیه اضافه شده است و هتل‌های این شهر برای جذب مخاطب قیمت‌های ارزان‌تری را در نظر می‌گیرند. این به معنی است که وقت سفارت انگلیس در آنکارا، برای متقاضیان ویزای انگلیس، ارزان‌تر تمام می‌شود.