وقت سفارت انگلیس

تصمیم سفر به انگلیس، فارغ از تمام دغدغه‌هایی که در مورد آن وجود دارد، یک چالش اصلی را برای گردشگران و خانواده‌ها می‌آفریند. وقت سفارت انگلیس! معضلی که پس از حوادث سال 2011 و تعطیلی سفارت انگلیس در تهران، بر دامنه‌دارشدن هر چه بیشتر آن افزوده شد. پیش از این تاریخ، تنها مشکلی که برای گرفتن وقت سفارت انگلیس وجود داشت، شلوغی سفارت‌خانه و درخواست‌های فراوانی بود که برای مصاحبه ویزاهای انگلیس به این سفارت ارسال می‌شد. درست است که پیش از 2011 هم انگلستان سخت‌گیری‌های معروفش در مورد صدور ویزا را بر متقاضیان سفر به این کشور تحمیل می‌کرد، اما لااقل ایرانیان امیدواری بیشتری در مسیر اخذ ویزای انگلیس و گرفتن وقت سفارت این کشور داشتند. پس از 2011 این کورسوهای امید تا حد زیادی افول کردند.

گرفتن وقت سفارت انگلیس

گرفتن وقت سفارت انگلیس

گرفتن وقت سفارت انگلیس در کشورهای واسط

تنها یک راه پیش روی متقاضیان ویزای انگلیس در ایران وجود داشت؛ گرفتن وقت سفارت انگلیس در کشورهای واسط! وقت سفارت انگلیس در دبی دقیقاً در همین زمان روی زبان‌ها افتاد. پس از آن وقت سفارت انگلیس در آنکارا و شهرهایی نظیر استانبول و ابوظبی هم برای متقاضیان ویزا کشف شد؛ اما نکته‌ای که همه متقاضیان ویزا بر آن اتفاق‌نظر داشتند، سخت‌شدن روال اخذ وقت سفارت بود. متقاضیان ویزا مجبور شدند که برای انجام مصاحبه حضوری به کشورهای اطراف سفر کنند و هزینه و زمان زیادی را برای این کار صرف کنند.

مراحل اخذ وقت سفارت انگلستان

پیش از هر اقدامی، باید بدانید که دولت انگلستان، یکی از سخت‌گیرترین‌ها در امر صدور ویزاست؛ پس بهتر است بدون مشورت با کارشناسان ویزا خود را به دردسر نیندازید! اما مراحلی که باید برای گرفتن وقت سفارت انگلیس طی کنید، به ترتیب زیر است:

 • ورود به سامانه درخواست ویزای انگلستان به آدرس https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome
 • ثبت‌نام در سامانه و اخذ اکانتی به نام خودتان (توضیح: کلیه مراحل ثبت‌نام ویزا به زبان انگلیسی بوده و در صورتی که تسلط کافی به این زبان ندارید، حتماً از کارشناسان امر مشاوره بگیرید؛ چرا که پس از submit کردن اطلاعات، امکان تغییر آن‌ها وجود ندارد.)
 • گرفتن وقت سفارت انگلیس در یکی از شهرهای آنکار، استانبول، دبی، ابوظبی (توضیح: مهم‌ترین مرحله، همین مرحله است؛ چرا که سفارت‌های انگلستان معمولاً یک یا دو روز در هفته اقدام به ارائه وقت ویزا می‌کنند و این زمان‌ها هم به صورت رندوم انتخاب می‌شوند. به همین خاطر بهتر است این کار را به مجریان وقت سفارت در ایران بسپارید.)
 • واریز هزینه ویزای مورد نظر (توضیح: دقت کنید که اگر در اخذ وقت بررسی موفق شوید، تنها 3 ساعت برای پرداخت هزینه ویزا زمان دارید و در صورتی که هزینه را پرداخت نکنید، وقت شما ابطال خواهد شد. نکته مهم اینجاست که واریز وجه تنها از طریق مستر کارت، ویزا کارت و پی پال قابل انجام است و اگر به این ابزارها دسترسی ندارید، پیش از رزرو وقت سفارت، به آن‌ها مجهز شوید.

مدارک لازم جهت گرفتن وقت سفارت انگلیس

با توجه به اینکه عدم اطلاعات کافی در مورد ویزاهای انگلیس می‌تواند اتلاف زمان و هزینه زیادی را به شما تحمیل کند، تکمیل مدارک پیش از هر اقدامی حیاتی‌ست. مدارک لازم در ابتدای امر (تنها برای گرفتن وقت) به شرح زیر است:

 • اسکن صفحه اول پاسپورت (توضیح: اعتبار پاسپورت باید 6 ماه از مدت ویزای درخواستی بیشتر باشد و فایل اسکن شده با کیفیت بالا و بدون هرگونه اشکال باشد.)
 • تکمیل فرم فارسی درخواست ویزا (توضیح: خوشبختانه فرم درخواست ویزا فارسی است؛ اما بهتر است در مورد تکمیل این فرم هم با کارشناسان امر ویزا مشورت کنید. می‌توانید فرم درخواست ویزا را از اینجا دانلود کنید.)
 • اسکن دعوتنامه رسمی و یا برگه واچر هتل (توضیح: واچر هتل، در حقیقت رزرویشن هتلی در انگلیس است که برای اقامت در انگلیس آن را انتخاب کرده‌اید. توجه کنید که در صورت عدم وجود دعوتنامه از یکی از بستگان درجه یک ساکن در انگلستان، رزرو هتل در این کشور الزامی است و باید پیش از اقدام برای گرفتن وقت، محل اقامت‌تان در انگلیس را رزرو کنید.

هزینه اخذ وقت سفارت برای ویزاهای مختلف انگلیس

 • ویزای توریستی 6 ماهه انگلیس
 • $119
 • ویزای توریستی 2 ساله انگلیس
 • 452$
 • ویزای توریستی 5 ساله انگلیس
 • $820

لازم است متقاضیان وقت سفارت انگلیس توجه داشته باشند که در فرآیند اخذ وقت باید دو نوع پرداخت متفاوت را به انجام برسانند:

 1. هزینه ویزا (application) : این هزینه، همان هزینه معمول هر ویزاست که باید بسته به نوع ویزا محاسبه شود؛ دولت انگلستان با راه‌اندازی سرویسی آنلاین، این هزینه را بحرای شما محاسبه خواهد کرد. این سرویس که به Visa application fees موسوم است، تا حدود زیادی خیال متقاضیان را از بابت مبلغ پرداختی به آژانس‌ها راحت می‌کند. لینک دسترسی به این سرویس برای استفاده همراهان اسکای ویزا در زیر قرار گرفته است:

Visa application fees: https://visa-fees.homeoffice.gov.uk

 1. IHS : این هزینه یکی دیگر از هزینه‌های ویزاست که باید در زمان اخذ وقت سفارت انگلیس پرداخت شود. IHS هزینه خدمات سلامت آن دسته از مهاجرین به انگلستان است که خواستار سفر به انگلستان از کشورهایی خارج از حوزه یورو هستند. نکته دیگر در مورد IHS این است که پرداخت این هزینه، تنها برای ویزاهایی با مدت زمان بالاتر از 6 ماه الزام دارد و متقاضیانی که قرار است سفر کوتاهی را به انگلستان تجربه کنند، نیازی به پرداخت هزینه IHS وقت سفارت انگلیس ندارند.

***توجه شود که در صورت رد شدن درخواست ویزا، هزینه‌های پرداختی به متقاضی باز نمی‌گردند؛ لذا توصیه می‌شود که در این مورد هوشمندانه عمل کنید!

نکته مهم در مورد پرداخت هزینه‌های وقت سفارت انگلیس

هزینه های وقت سفارت انگلیس

هزینه های وقت سفارت انگلیس

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، هزینه‌های وقت سفارت انگلیس باید از طریق درگاه‌های پرداخت بین‌المللی نظیر مستر، ویزا و پی‌پال صورت بگیرد. اما نکته مهم اینجاست که پرداخت هزینه‌ها باید در زمان اخذ وقت صورت بگیرد و تنها 3 ساعت زمان برای پرداخت آنلاین وجود ندارد. در صورتی که متقاضی نتواند در این مدت زمان 3 ساعته، هزینه وقت سفارت را واریز کند، وقت او باطل خواهد شد و این قضیه یک نکته منفی در جهت اخذ وقت سفارت انگلیس محسوب می‌شود. توصیه می‌شود که پیش از شروع ثبت‌نام در سامانه آنلاین سفارت‌های انگلستان، شرایط پرداخت را مهیا کنید و اگر به درگاه‌های فوق‌الذکر دسترسی ندارید، تمامی روند ثبت‌نام را به یک کارشناس بسپارید.

توضیحات تکمیلی وقت سفارت انگلیس

 1. تأکید می‌شود که اگر اطلاعات کمی در مورد ویزاهای انگلیس دارید، حتما از مشورت وکلای ویزا در ایران استفاده کنید.
 2. مستر کارت، ویزا کارت و پی پال، تنها راه‌های واریز وجه درخواست وقت سفارت هستند؛ پیش از اخذ وقت الزامات آن را آماده کنید.
 3. انگلستان از آن دست کشورهایی‌ست که برای صدور ویزا با متقاضی مصاحبه نمی‌کند و تنها به بررسی مدارک بسنده می‌کند؛ پس تمامی مراحل اخذ وقت و تکمیل مدارک مربوط به آن زیر ذره‌بین هستند و در صدور و یا عدم صدور ویزا تأثیر مستقیم دارند. لذا از هر گونه اقدامی که از دورنمای آن اطلاع ندارید، بپرهیزید.
 4. متقاضی باید تنها یک‌بار به صورت حضوری برای چهره‌نگاری، انگشت‌نگاری و تحویل مدارک کلی به سفارت انگلستان مراجعه کند. هرگونه تأخیر، بی‌نظمی و یا کارشکنی در روز مراجعه، می‌تواند به ضرر متقاضی تمام شود.

وقت سفارت انگلیس در تهران

وقت سفارت انگلیس در تهران

وقت سفارت انگلیس در تهران

خوشبختانه چند صباحی‌ست که دفتر معروف VFS در تهران هم شروع به فعالیت کرده است و می‌تواند متقاضیان ویزا را از شر سفر به کشور واسط برای تحویل مدارک و انگشت‌نگاری برهاند. این دفاتر، نمایندگان سفارت انگلیس در کشورهایی هستند که انگلستان در آن‌ها کنسول‌گری ندارد و امور مربوط به اخذ ویزا را در این کشورها پی‌گیری می‌کنند. متقاضیان ویزا، پس از اخذ وقت سفارت در یکی از کشورهای واسط، می‌توانند در سامانه دفتر VFS تهران ثبت‌نام کنند و به جای سفر به کشور مورد نظر، مراحل اخذ ویزا را از ایران طی کنند. برای اطلاع از شرایط این دفتر، به صفحه وقت سفارت انگلیس در تهران مراجعه کنید.