با اینکه مشکلات زیادی در مسیر اخذ ویزاهای انگلیس وجود دارد، اما متقاضیان این ویزا می‌توانند با استفاده از مشاوره کارگزاران آگاه، بسیاری از این مشکلات را در یک چشم به هم زدن از پیش رو بردارند. دقت و موشکافی انگلیسی‌ها که در ضرب‌المثل‌های زیادی در مورد آن شنیده‌ایم، در امر صدور ویزا به حداکثر می‌رسد و زمانی که قرار است کسی اجازه‌نامه سفر به انگلیس را اخذ کند، سخت‌گیری‌ها در مورد رفتارها و مدارک شخص بسیار زیاد می‌شود. این درست است که انگلیسی‌ها در طول مسیر اخذ ویزا با متقاضیان سفر به کشورشان مهربان هستند و استرس‌های متقاضیان ویزا را تا حدود زیادی کاهش می‌دهند؛ اما تعداد بسیار زیاد جواب‌های منفی که در چند سال اخیر به دست متقاضیان رسیده است، نشان از سخت‌گیری دولت انگلستان برای صدور مجوز ورود به این کشور دارد. پس بهتر است که مدارک لازم برای اخذ وقت سفارت انگلیس با هوشیاری کامل شوند.

تکمیل مدارک مهم‌ترین بخش در روال گرفتن وقت سفارت انگلیس و ویزای این کشور است که باید با تیزبینی و آگاهی کامل انجام بگیرد. در این بخش، لیست برخی از مدارک مهم را در اختیار متقاضیان وقت سفارت خواهیم گذاشت. با این حال توجه کنید که ممکن است مدارک شخصی هر متقاضی از نقاط قوتی برخوردار باشد که کارشناسان ویزا در مورد آن‌ها مطلع‌تر هستند و بهتر است که پیش از اقدام برای تکمیل مدارک، از مشاوره کارشناسان امر استفاده کنید.

لیست مدارک مورد نیاز وقت سفارت انگلیس و توضیحاتی در مورد آن‌ها

  • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار بیشتر از زمان سفر انگلیس و اصل پاسپورت‌های قبلی
  • ۲ قطعه عکس ۳٫۵ * ۴٫۵ (با پس زمینه سفید و تمام رخ و با کیفیت بالا)
  • فرم تکمیل‌شده آنلاین درخواست روادید، به همراه برگه تأییدیه وقت سفارت و تأییدیه واریزی هزینه ویزای موردنظر (فرم درخواست آنلاین از طریق سامانه آنلاین اخذ وقت سفارت انگلیس قابل دریافت است و متخصصان ویزا، شما را در تکمیل آن یاری خواهند کرد. دقت کنید که هزینه‌های ویزا و وقت سفارت باید به صورت آنلاین پرداخت شود و در صورتی که اقدام به اخذ وقت از سفارت‌های انگلیس در کشورهای دیگر می‌کنید، باید از طریق درگاه‌های جهانی صورت بگیرد. لذا پیش از رسیدن به مرحله پرداخت، الزامات پرداخت را مهیا کنید.)
  • اصل یا کپی دعوت‌نامه و در صورت نداشتن دعوت‌نامه، ارائه واچر هتل (واچر هتل، برگه‌ای‌ست که نشان می‌دهد متقاضی برای مدت اقامتش، هتل رزرو کرده است.)
  • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
  • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج (ترجمه باید توسط دارالترجمه رسمی صورت بگیرد.)
  • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار، حکم کارگزینی، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، بیمه ۶ ماه آخر، کارت نظام مهندسی، مدارک مالیاتی، کارت پرسنلی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت دانشجویی و… (در صورت کامل نبودن مدارک شغلی خود، می‌توانید از مدارک شغلی همسر استفاده نمایید.)
  • مدارک شخص دعوت‌کننده (میزبان) در انگلستان، شامل: دعوت‌نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی، پرینت حساب بانکی(مهم) ، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، سند ملک محل اقامت یا اجاره نامه در انگلستان، آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و گاز و…
  • پرینت حساب شخصی و جاری در ۵ ماه گذشته (و سایر سپرده‌های بانکی و حساب‌های مالی. همچنین مدیران و سهامداران موظف به ارائه پرینت حساب‌های شرکت در ۶ ماه گذشته هستند.)
  • اصل و ترجمه رسمی اسناد املاک مسکونی و تجاری و در صورت اجاره املاک، اصل و ترجمه اجاره‌نامه‌ها

 

دقت کنید که ترجمه‌‌ها باید توسط دارالترجمه رسمی صورت بگیرد، اما نیازی به تأیید و یا مهر دادگستری وجود ندارد. نکته بعدی، کپی کامل از صفحات پاسپورت است که باید با این مدارک همراه شوند؛ حتی کپی صفحات سفید پاسپورت هم در این مرحله الزامی‌ست.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *